نفس كشيدن هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh

نفس كشيدن: هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh haki varzesh banovan

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سه سناریوی احتمالی جهت نتیجه نشست اوپک

نشست رسمی اوپک آخر هفته جاری برگزار می‌شود و با توجه به سیگنال‌هایی که از سوی تولیدکنندگان بزرگ این گروه ارسال شده است هست، بازار انتظار دارد در دیدار مذکور با

سه سناریوی احتمالی جهت نتیجه نشست اوپک

سه سناریوی احتمالی جهت نتیجه نشست اوپک

عبارات مهم : توافق

نشست رسمی اوپک آخر هفته جاری برگزار می شود و با توجه به سیگنال هایی که از سوی تولیدکنندگان بزرگ این گروه ارسال شده است هست، بازار انتظار دارد در دیدار مذکور با زیاد کردن تولید نفت موافقت شود.

به گزارش ایسنا، با این حال میزان دقیق زیاد کردن تولید همچنان نامشخص است و پیامدهای عدم توافق جمعی ممکن است تبعاتی را به چندین شکل متفاوت داشته باشد.

سالهاست که چنین میزان ابهاماتی در آستانه دیدار اوپک مشاهده نشده بود. اختلافات درون گروهی ممکن است نتیجه های غیرمنتظره ای را به همراه داشته باشد. اویل پرایس در آستانه دیدار اوپک سناریوهایی متعددی را مورد بررسی قرار داده که به این شرح هستند:

سه سناریوی احتمالی جهت نتیجه نشست اوپک

سناریوی شماره ۱

اوپک و هم پیمانانش در توافق نفتی با زیاد کردن تولید مختصر بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز موافقت خواهند کرد. به نظر می رسد بازار هم روی زیاد کردن بین این محدوده حساب کرده هست. ولی گویا روسیه خواهان زیاد کردن تولید بالاتری هست. طبق گزارش هایی که چند هفته پیش منتشر شد، روسیه خواهان زیاد کردن تولید این گروه به میزان یک میلیون بشکه در روز هست. بلومبرگ اخیرا گزارش کرد که روسیه ممکن است پیشنهاد کند تولید به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز زیاد کردن پیدا کند و عملا به پیمان نفتی که آخرهای سال ۲۰۱۶ بین کشورهای اوپک و غیراوپک منعقد شد، آخر دهد. با این حال بعضی از کشورها مانند آنگولا، مکزیک و ونزوئلا قادر نخواهند بود به سطح تولید سابقشان بازگردند.

نشست رسمی اوپک آخر هفته جاری برگزار می‌شود و با توجه به سیگنال‌هایی که از سوی تولیدکنندگان بزرگ این گروه ارسال شده است هست، بازار انتظار دارد در دیدار مذکور با

عربستان سعودی خواستار زیاد کردن تولید به میزان ملایم تری هست. به نظر می رسد رقم افزایشی که ماه گذشته مطرح شد عربستان ترجیح می دهد، حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز هست. از آن وقت دورنمای تولید ونزوئلا به حدی تیره شده است است که ممکن است ریاض میل به به تولید بالاتر پیدا کرده باشد.

اگر عربستان سعودی و روسیه به تفاهم برسند و تولیدشان را بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز زیاد کردن دهند، آنها بلافاصله عمده افت تولید ونزوئلا طی یک سال گذشته را جبران خواهند کرد. این زیاد کردن به هیچ وجه بازار را از عرضه لبریز نخواهد کرد به خصوص که مازاد ذخایر نفت تقلیل پیدا کرده هست. بازار نفت روی این میزان زیاد کردن حساب کرده و این میزان زیاد کردن احتمالات منطبق با انتظارات خواهد بود. در نتیجه قیمت های نفت عوض کردن چندانی پیدا نخواهد کرد.

سناریوی شماره ۲

عربستان سعودی و روسیه با زیاد کردن تولید به میزان یک میلیون بشکه یا زیاد موافقت می کنند. ماه گذشته زمانی که جهت نخستین بار اعلام شد گروه اوپک پلاس در حال بررسی زیاد کردن تولید هست، قیمت های نفت سقوط کرد ولی بسیاری از تحلیلگران نفت با این عنوان موافق هستند که تولید نفت با توجه به سقوط تولید ونزوئلا و احتمال متاثر شدن صادرات کشور عزیزمان ایران از تحریم های آمریکا و همچنین رشد نیرومند تقاضا، بایستی زیاد کردن پیدا کند. این منطق به اصرار روسیه جهت زیاد کردن زیاد تولید وزن بیشتری بخشیده است و اگر ریاض و مسکو علی رغم سناریوی شماره ۱ تصمیم بگیرند، احتمال زیاد کردن تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز یا بالاتر وجود دارد. ولی جزییات همچنان باید بررسی شود. ظاهرا عربستان سرگرم بررسی زیاد کردن دو مرحله ای تولید است تا تاثیر این اقدام را بر بازارها ملایم کند. تحت چنین سناریویی، تولید بلافاصله ۵۰۰ هزار بشکه در روز زیاد کردن خواهد یافت و ۵۰۰ هزار بشکه در روز دیگر در سه ماهه چهارم به میزان تولید اضافه می شود. طبق گزارش بلومبرگ، چنین طرحی مستلزم برگزاری یک دیدار فوق العاده در سپتامبر خواهد بود.

سه سناریوی احتمالی جهت نتیجه نشست اوپک

سناریوی شماره ۳

عربستان سعودی و روسیه نمی توانند توافق کنند و به طور یکجانبه تولیدشان را اندکی زیاد کردن می دهند. اکثر تولیدکنندگان اوپک در برابر زیاد کردن تولید مخالف هستند لیکن توان اوج بردن تولید در مدت کوتاه را ندارند. تولید ونزوئلا طی شش ماه گذشته سیر نزولی داشته هست. کشور عزیزمان ایران نیز در برابر تحریم های آمریکا ممکن است با افت صادرات روبرو شود. آنگولا و مکزیک با افت طبیعی تولید میادین خود مواجه شده است اند. بجز روسیه و عربستان سعودی، شاید تنها کویت، امارات متحده عربی و عراق باشند که قادرند تولیدشان را زیاد کردن دهند؛ با این حال عراق با تولید بالاتر ابراز مخالفت کرده است.

نشست رسمی اوپک آخر هفته جاری برگزار می‌شود و با توجه به سیگنال‌هایی که از سوی تولیدکنندگان بزرگ این گروه ارسال شده است هست، بازار انتظار دارد در دیدار مذکور با

بدون توافق رسمی، عربستان سعودی ممکن است محدودیت عرضه خود را بدون اینکه خشم سایر اعضای اوپک را برانگیزد، اندکی تسهیل کند. و از آنجا که سعودی ها بزرگترین ظرفیت تولید شناور را دارند، رویکرد خوددارانه آنها ممکن است به معنای زیاد کردن ملایم مجموع تولید باشد.

ابهامات زیادی راجع به چگونگی به توافق رسیدن کشورها تولیدکننده در بازبینی سیاست تولید وجود دارد ولی اگر تولید گروهی به عنوان مثال ۵۰۰ هزار بشکه در روز زیاد کردن پیدا کند، نتیجه بسیار خوش بینانه ای خواهد بود. بازارها از حجم بالاتر عرضه حمایت می کنند و اگر زیاد کردن تولید اندک باشد، قیمت ها زیاد کردن پیدا خواهد کرد. ولی مطمئنا بر مبنای سیگنال های اخیری که از سوی ریاض مخابره شده است است و میل به این کشور به تولید بالاتر را نشان می دهد، چنین سناریویی چندان محتمل به نظر نمی رسد.

سه سناریوی احتمالی جهت نتیجه نشست اوپک

واژه های کلیدی: توافق | روسیه | سعودی ها | عربستان | ونزوئلا | عربستان سعودی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz