نفس كشيدن هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh

نفس كشيدن: هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh haki varzesh banovan

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی درهای کشور عزیزمان ایران به روی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است / ظریف

ظريف وزير امور خارجه کشور عزیزمان ایران در نشست سیزدهمین اجلاس کميسيون یکسان بین جمهوری اسلامی و آفریقای جنوبی کفت: طی دو و نیم سال گذشته و بعد از برگزاری دوازد

درهای کشور عزیزمان ایران به روی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است / ظریف

ظریف:درهای کشور عزیزمان ایران به روی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است

عبارات مهم : ایران

ظريف وزير امور خارجه کشور عزیزمان ایران در نشست سیزدهمین اجلاس کميسيون یکسان بین جمهوری اسلامی و آفریقای جنوبی کفت: طی دو و نیم سال گذشته و بعد از برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون یکسان دو کشور در تهران، خوشبختانه روند بسیار خوبی از همکاری ها را شاهد بودیم و ضمن ابراز رضایت از سطح، کیفیت و کمیت همکاری های فیمابین امیدوارم با تعامل و همکاری زیاد بتوانیم مناسبات فیمابین را به آنچه که شایسته روابط خوب دو کشور است برسانیم.

به گزارش عصر ایران، وی ادامه داد: نگاهی به ۲۳ سال سابقه روابط جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با جمهوری آفریقای جنوبی نشانگر آن است که دو کشور اعتماد بسیار زیادی به توسعه روابط دارند. خمیرمایه این اعتماد را باید در مبارزات آزادی خواهانه مردم آفریقا به رهبری آقای نلسون ماندلا دانست که با تلاش های خستگی ناپذیر خود و همراهی ملتی آسیب دیده از رنج، محنت، تحقیر و محرومیت از حقوق انسانی خود توانست کرامت، آزادی، صلح و برابری را نه تنها به کشور آفریقای جنوبی بلکه به قاره آفریقا هدیه نماید.

درهای کشور عزیزمان ایران به روی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است / ظریف

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مفتخر است که بنا به آموزه های دینی و انسانی خود و به دستور بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام خمینی سهمی در راه سخت آفریقای جنوبی به سوی آزادی و دموکراسی داشته هست. طی سال های بعد نیز این روابط همواره رو به رشد بوده است و بخصوص در مسیر پرتلاطم و پیچیده دستیابی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به فناوری صلح آمیز هسته ای و طی ۱۲ سال مذاکرات جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با قدرتهای جهانی، حمایت آفریقای جنوبی از تلاش های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نقطه عطفی در مناسبات فیمابین بوده هست. لذا از وقت استفاده کرده و از دولت های متفاوت آفریقای جنوبی بخصوص دولت جناب آقای زوما در حمایت از دور آخر مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران که منجر به توافق بین المللی برجام شد تقدیر می نمائیم.

ظریف خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مسیر تعمیق مناسبات با کشورهای دنیا بر اساس اصول آشنا شده است بین المللی و در راس آن احترام به حق حاکمیت و آینده سیاسی آنان کارنامه روشنی داشته و در این بین همکاری با قاره آفریقا، نزد تصمیم گیران کلان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران فراتر از نگاه منفعت محور بوده هست. آنچه شاخصه بارز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تعامل با کشورهای در حال توسعه بوده هست، احترام به منافع متقابل و تلاش جهت همکاری و هماهنگی در مناسبات بوده است و لذا این نظر هیچ گاه مشمول مرور وقت نشده و اکنون نیز نظر “منفعت و سود جهت همه” در تصمیم های کلان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و تعامل با سایر کشورهای جهان، فصل الخطاب می باشد.

ظريف وزير امور خارجه کشور عزیزمان ایران در نشست سیزدهمین اجلاس کميسيون یکسان بین جمهوری اسلامی و آفریقای جنوبی کفت: طی دو و نیم سال گذشته و بعد از برگزاری دوازد

وی گفت: متقابلا آنچه آفریقای جنوبی را نیز بعنوان یک کشور شاخص در منطقه و فراتر از آن معرفی می کنداین است که به موازات تلاش جهت دستیابی به توسعه و پیشرفت در داخل کشور، اهتمام به رشد و توسعه سایر کشورهای آفریقایی را نیز در دستور کار دارد.

ظریف افزود: شما نیز حتما این نظر را دارید که ظرفیت های دو کشور بزرگ جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آفریقای جنوبی، آنگونه که بایسته است مورد بهره برداری قرار نگرفته است و آنگونه که انتظار می رود از قول به عمل بخصوص در بخش اقتصاد و تجارت حرکت نکرده ایم.

رییس دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان ایران افزود: نفس برگزاری منظم کمیسیون های یکسان بین کشور عزیزمان ایران و آفریقای جنوبی حکایت از آن دارد که ظرفیت های همکاری جهت دو کشور در بخش های متفاوت فراهم است و بخش های تجاری و اقتصادی اعم از دولتی و شخصی نیز اشتیاق وافری جهت تقویت مناسبات فیمابین دارند. نزدیکی شاخص ها و آمارهای اقتصادی و تجاری دو کشور به یکدیگر نیز موید ضرورت انجام کارها عملی و اثر گذار جهت پیشبرد مناسبات می باشد.

درهای کشور عزیزمان ایران به روی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است / ظریف

ظریف تصریح کرد: در عین اشتیاق وافر بخش های تجاری دو کشور بخصوص شرکت های شخصی جهت توسعه مناسبات فیمابین، شاهد کندی شتاب در اجرای توافقات قبلی می باشیم. بنا بر اطلاع، تاکنون بالغ بر ۶۰ سند همکاری بین دو کشور ظرف ۲۳ سال گذشته به امضا رسیده است ولی آنچه می بایست مورد آسیب شناسی جدی قرار گیرد، چرایی عدم اجرای این میزان توافق می باشد. تردیدی در اراده جدی و موثر مقامات سیاسی و اقتصادی دو کشور جهت هموار نمودن مسیر همکاری نمی باشد و برگزاری سیزده نشست کمیسیون یکسان به همراه دیدار مقامات عالیرتبه و همچنین برگزاری رویدادهای تجاری موید این اراده می باشد. معهذا وظیفه بخش های دولتی، شناسایی پرسشها و بسیج ظرفیت ها جهت برطرف آن ها می باشد. لذا در این سفر تلاش خواهیم کرد با مشورت و مشورت با مقامات عالی آفریقای جنوبی پرسشها موجود و دغدغه های آنها را مرتفع نمائیم.

وی ادامه داد: علیرغم روابط خوب سیاسی و اعتماد متقابل فیمابین و روابط راهبردی دو کشور با یکدیگر، همکاری های اقتصادی و تجاری فیمابین طی ۲۳ سال گذشته نتوانسته است به جایگاه مطلوبی برسد. اگرچه در برهه ای از زمان، صادرات نفت خام کشور عزیزمان ایران به آفریقای جنوبی، حجم تجارت فیمابین را به مرز سه میلیارد دلار در سال رسانده بود ولی این تجارت صرفا در بخش نفت خام خلاصه می شد و سایر بخش های تجاری نتوانستند روابط اقتصادی پایداری را ایجاد نمایند. این خلاء خود را در وقت شدت یافتن تحریم های ظالمانه آمریکا در سال ۲۰۱۲ علیه صنعت نفت کشور عزیزمان ایران خود را نشان داد و بمحص توقف خرید نفت خام از سوی شرکت های خارجی مقیم آفریقای جنوبی، تجارت دو کشور به رقم ناچیز کمتر از ۵۰ دلار که در ارزش روابط دو کشور نبود رسید. لذا تلاش جهت ایجاد روابط اقتصادی قابل اعتماد و پایدار می بایست در دستور کار مقامات دو کشور قرار بگیرد تا از قبل آن بخش های تجاری شخصی بتوانند از ظرفیت های معتنابه دو کشور برخوردار شوند.

ظريف وزير امور خارجه کشور عزیزمان ایران در نشست سیزدهمین اجلاس کميسيون یکسان بین جمهوری اسلامی و آفریقای جنوبی کفت: طی دو و نیم سال گذشته و بعد از برگزاری دوازد

ظریف گفت: همانطور که اطلاع دارید جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مذاکرات پیچیده و حساس با چشم انداز بازی برد- برد را در یک ماراتن طولانی و نفس گیر با کشورهای ۵+۱ جهت تثبیت حقوق صلح آمیز هسته ای خود به آخر رساند که به الگویی کم نظیر جهت برطرف تنش های غیرضروری نظام بین الملل تبدیل و بر اصالت دیپلماسی جایگزین منازعات قابل اجتناب تاکید کرد.

وی افزود: چارچوب برجام بعنوان یک معاهده بین المللی که به تصویب شورای امنیت شرکت ملل متحد رسیده و مورد احترام قریب به اتفاق کشورهای دنیا می باشد، علاوه بر تثبیت حقوق صلح آمیز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و برطرف تحریم های ظالمانه، فرصتی نیز جهت کشورهای دیگر ایجاد نمود که بتوانند منافع خود را مجددا در کشور عزیزمان ایران جستجو نمایند. جای خوشوقتی است که کشورهای دنیا و بخصوص کشورهای غربی به سرعت از وقت ایجاد شده است استفاده نمودند و مذاکرات خود را جهت تثبیت منافع خود در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شروع و بعضا به آخر رساندند. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز متقابلا از این وقت جهت سرعت بخشیدن به روند رشد و توسعه خود شروع نمود.

درهای کشور عزیزمان ایران به روی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است / ظریف

وزیر امور خارجه ادامه داد: در عین حال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت کشورهایی که در دوران سخت تحریم ها، به استمرار همکاری خود و حمایت از جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حرکت کردند جایگاه خاص ای قایل است و خوشحالم که عنوان نمایم آفریقای جنوبی در زمره این کشورها است و لذا هیچ محدودیتی از سوی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت بسط و توسعه مناسبات در تمامی عرصه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی وجود ندارد.

وی افزود: یکی از مهمترین مباحث همکاری که سایر بخش ها را بصورت مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد همکاری های بانکی می باشد. بر اساس گزارش های واصله از سوی همکارانم در وزارت امور خارجه و سایر وزارت منزل های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، عدم برقراری روابط بانکی بخصوص در بخش روابط کارگزاری در حال حاضر مهمترین مانع در مسیر همکاری بخش های شخصی دو کشور می باشد. این در حالی است که مطمئنا چارچوب برجام، نحوه مدیریت همکاری های بانکی را به صورت براق مورد تصریح قرار داده است و بر اساس گزارش برگزاری نشست کمیته فنی تخصصی دو کشور در تیرماه سالجاری (جولای)، مذاکرات بسیار خوبی بین مقامات بانک مرکزی دو کشور در پرتوریا و ژوهانسبورگ به انجام رسید و اخیرا نیز مدیر کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی نامه ای به همتای آفریقای جنوبی خود بر آمادگی کشور عزیزمان ایران جهت از سر گیری همکاری های بانکی تاکید نموده است.

مسئول پرونده هسته ای کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: این همکاری ها در حال حاضر با بسیاری از کشورهای دنیا برقرار شده است است و ما نیز امیدواریم از حمایت آفریقای جنوبی جهت از سرگیری روابط کارگزاری بانکی در چارچوب معاهده بین المللی برجام برخوردار شویم و گامی بلند جهت توسعه همکاری بخش های شخصی دو کشور برداریم. البته علیرغم تصریح معاهده برجام بر امکان برقراری همکاری های بانکی بین جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با سایر کشورها، متاسفانه هرچند کشورهای اروپایی از این وقت در حال بهره برداری هستند ولی این بازگشایی تاکنون بین کشور عزیزمان ایران و آفریقای جنوبی انجام نشده است و امیدواریم که شاهد رونقی در این حوزه باشیم.

وی گفت: امیدواریم با همکاری یکدیگر و با استفاده از توان و ظرفیت های دولت های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آفریقای جنوبی در آینده نزدیک شاهد برقراری ارتباط سازمانی بین دو نهاد فوق الذکر باشیم و ظرفیت های دو منطقه را در اختیار بخش های شخصی کشورهای عضو سادک و اکو قرار دهیم. امیدوارم وزارت منزل های امور خارجه دو کشور بعنوان بازیگران موثر در این دو شرکت دستور کاری را تهیه و ضمن مشورت با دبیرخانه های اکو (تهران) و سادک (گابرون) نسبت به امضای موافقتنامه همکاری این دو شرکت و تعریف پروژه ها و طرح های همکاری در مناسب ترین وقت اقدام نمایند.

ظریف ادامه داد: بر این اساس برگزاری کمیسیون های یکسان و کمیته های سیاسی بصورت منظم و برنامه ریزی شده، بمثابه نقشه راه و یا یک زیرساخت مهم و اصولی جهت بررسی نقاط ضعف و قوت روابط و تقویت زمینه های همکاری و چاره اندیشی جهت برطرف پرسشها موجود است که انتظار می رود به نحو احسن مورد توجه قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران با اشاره به اشتراکات کشور عزیزمان ایران و آفریقای جنوبی افزود: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آفریقای جنوبی همواره در غالب مباحث مهم بین المللی دارای نگاه نزدیک و حتی بعضا مشابه بوده اند. مبارزه با تروریسم، جلوگیری از فرقه گرایی و جدایی طلبی، نگاه انتقادی به استانداردهای دوگانه در زمینه حقوق بشر، ضرورت بازبینی در ساختار شرکت ملل و شورای امنیت آن و اشتراک نظر در مباحث مهم منطقه خاور میانه همچون سوریه، عراق و فلسطین، حکایت از نظر های اصولی دو کشور به مهمترین مباحث روز دنیا دارد. این اشتراک نظرها در کنار ظرفیت های فراوان در حوزه اقتصاد و تجارت و اشتیاق جهت همکاری فیمابین، دو کشور را به شریکی قابل اعتماد در دو منطقه مهم دنیا تبدیل نموده است.

وی در آخر خاطر نشان کرد: مجددا تاکید می کنم که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هیچ محدودیتی در توسعه مناسبات فراگیر با آفریقای جنوبی نداشته و ندارد و درب های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بروی تجار و بازرگانان بخش های دولتی و شخصی آفریقای جنوبی باز است و همزمان ظرفیت های زیرساختی کشورم نظیر خطوط راه آهن، بزرگراه و بنادر در خدمت دسترسی آفریقای جنوبی به کشورهای حوزه آسیای مرکزی، قفقاز و روسیه و اروپای شرقی می باشد.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | همکاری | آفریقایی | کشورهای دیگر | انقلاب اسلامی | آفریقای جنوبی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz