نفس كشيدن هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh

نفس كشيدن: هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh haki varzesh banovan

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی از طرفهای برجام در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکردند / دیوار بی‌اعتمادی همچنان پابرجا است ، صالحی

علی اکبر صالحی در بخش دیگری از صحبتهای خود به عنوان ایمنی هسته‌ای و حرکت شتابان کشور عزیزمان ایران در این زمینه گفت: در حال حاضر ایمنی هسته‌ای از اهمیت بسزایی ب

بعضی از طرفهای برجام در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکردند / دیوار بی‌اعتمادی همچنان پابرجا است ، صالحی

صالحی: بعضی از طرفهای برجام در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکردند / دیوار بی اعتمادی همچنان پابرجا است

عبارات مهم : انرژی

علی اکبر صالحی در بخش دیگری از صحبتهای خود به عنوان ایمنی هسته ای و حرکت شتابان کشور عزیزمان ایران در این زمینه گفت: در حال حاضر ایمنی هسته ای از اهمیت بسزایی برخوردار است و خوشبختانه در پرتو مفاد مندرج در برجام شاهد همکاری و تعامل سازنده کشور عزیزمان ایران با دیگر کشورها در این زمینه هستیم. به نحوی که می توان گفت فرآیند حرکت کشور عزیزمان ایران در این زمینه در سال 96 از سیر صعودی قابل توجهی برخوردار بوده هست.

رئیس شرکت انرژی اتمی با اشاره به پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام و اینکه تاکنون 10 بار آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی کشور عزیزمان ایران را به تعهداتش اعلام کرده تصریح کرد: علیرغم این عنوان متاسفانه تا به امروز بعضی از طرفهای برابر این توافق علی رغم آنچه که به صراحت در برجام تاکید شده، در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکرده و دیوار بی اعتمادی همچنان پابرجا است.

به گزارش ایسنا ؛ علی اکبر صالحی صبح روز دوشنبه در مراسم روز ملی فناوری هسته ای که با حضور مدیر جمهور و تعدادی از مقامات وزارت خارجه و سفرای خارجی مقیم پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، در بخش دیگری از صحبتهای خود به عنوان ایمنی هسته ای و حرکت شتابان کشور عزیزمان ایران در این زمینه گفت: در حال حاضر ایمنی هسته ای از اهمیت بسزایی برخوردار است و خوشبختانه در پرتو مفاد مندرج در برجام شاهد همکاری و تعامل سازنده کشور عزیزمان ایران با دیگر کشورها در این زمینه هستیم. به نحوی که می توان گفت فرآیند حرکت کشور عزیزمان ایران در این زمینه در سال 96 از سیر صعودی قابل توجهی برخوردار بوده است.

بعضی از طرفهای برجام در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکردند / دیوار بی‌اعتمادی همچنان پابرجا است ، صالحی

متن کامل صحبت رییس شرکت انرژی اتمی بدهید شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

علی اکبر صالحی در بخش دیگری از صحبتهای خود به عنوان ایمنی هسته‌ای و حرکت شتابان کشور عزیزمان ایران در این زمینه گفت: در حال حاضر ایمنی هسته‌ای از اهمیت بسزایی ب

خدای بزرگ را شاکرم که در آستانۀ فرارسیدن ایّام روح بخش بعثت و همزمان با تجدید حیات محیط زیست توفیق حضور در جمع شما بزرگواران را به اینجانب عنایت فرمود. بنده افتخار دارم تا به نمایندگی از سوی اعضای خانوادۀ بزرگ و غرورآفرین صنعت هسته ای کشور، از حضور جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری، اعضای محترم هیئت دولت، مقامات و مسئولان محترم لشکری و کشوری، سُفرای محترم مقیم پایتخت کشور عزیزمان ایران و استادان و پژوهشگران عزیز دانشگاهی در این مراسم باشکوه قدردانی نمایم.

در شروع شایسته میدانم تا به آثار مثبت فضای تعاملی ایجاد شده است بعد از برجام در حوزۀ صنعت هسته ای اشاره کنم. بحمدالله در حال حاضر، این صنعت ملّی و اقتدارآفرین در آستانه تحوّلی بنیادین قرار گرفته است و امیدوارم تا از رهگذر استمرار این رویکرد مبارک، شاهد شکوفایی و بالندگی بیش از پیش صنعت هسته ای و ارائۀ خدمات ماندگار در بخشهای مهم دیگر مانند سلامت، کشاورزی و صنعت باشیم.

اینجانب در این مجالِ کوتاه مایلم تا به اجمال و به اختصار اعلام کنم که فعالیّتهای گسترده ای جهت بهسازی و نوسازی تأسیسات و تجهیزات این صنعت راهبردی انجام شده است که گزارش مشروح آن، نیازمند وقت و مجالی دیگر هست. لذا اکنون می خواهم تا با کسب اجازه از محضر ریاست محترم جمهوری نکاتی را

بعضی از طرفهای برجام در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکردند / دیوار بی‌اعتمادی همچنان پابرجا است ، صالحی

به اختصار و در حوصله جمع به استحضار ملّت شریف و بزرگوار کشور عزیزمان ایران برسانم.

یکی از اهداف و برنامه های راهبردی شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران ارتقاء سطح کمّی و کیفی پژوهش در بخش های متفاوت هست. در حال حاضر به واسطۀ اتّخاذ این رهیافت در مجموعه شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران از جمله پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای، شاهد توفیقات تازه در حوزه هایی مانند فنّاوری کوانتومی هستیم که ازارزش استراتژیک و راهبردی بسیار بالایی برخوردار هست. انشاءالله در آینده ای نزدیک شاهد دستاوردهای چشمگیر این حوزه تازه خواهیم بود.

علی اکبر صالحی در بخش دیگری از صحبتهای خود به عنوان ایمنی هسته‌ای و حرکت شتابان کشور عزیزمان ایران در این زمینه گفت: در حال حاضر ایمنی هسته‌ای از اهمیت بسزایی ب

شایان ذکر است که در جریان برگزاری مراسم روز ملّی فنّاوری هسته ای در فروردین ماه سال گذشته، یک دستگاه سانتریفیوژ تولید شده است به وسیله متخصّصان شرکت معرّفی و در اختیار پژوهشگاه وزارت نفت قرار داده شد .

آغاز چنین حرکتی در حقیقت با نشانه حصول خودکفایی و خوداتکایی در حوزۀ طراحی و ساخت انواع سانتریفیوژهای مورد نیاز در بخشهای صنعت، زیستفنّاوری و سلامت میباشد.

بنده در ادامه اجازه میخواهم تا در خصوص پروژههایی که به دست با کفایت ریاست محترم جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس تا دقایقی دیگر افتتاح خواهد شد، توضیحات کوتاهی ارائه نمایم.

بعضی از طرفهای برجام در مسیر اجرای تعهدات خود حرکت نکردند / دیوار بی‌اعتمادی همچنان پابرجا است ، صالحی

– انتقال نخستین محموله کیک زرد تولیدی کارخانه اردکان یزد از سنگ معدن اورانیوم ساغند به UCF اصفهان

– بهرهبرداری از واحد فرآیندی اختلاط در مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن در نطنز

– بهره برداری از آزمون لوپهای سوخت 2 بار و 01 بار در راکتور تحقیقاتی تهران

– طراحی، ساخت و بهره برداری از مرکز ملی تحقیق و توسعۀ علوم و مهندسی مواد در مجتمعِ شهید

علیمحمّدی در فردو

– طراحی و ساخت نخستین شتاب دهندۀ خطی بومی با همکاری پژوهشگاه دانشهای بنیادی ) IPM )

– همچنین شروع عملیات اجرایی ساختمان مربوط به سنجش فرآیندی و آزمایشگاه های وابسته در سایتشهید شهریاری در زمرۀ آخرین توفیقات شرکت می باشد.

افزون بر این، مهم میدانم تا به برگزاری نمایشگاه مربوط به معرفی بعضی دستاوردهای تازه شرکت در حاشیۀ مراسم امروز اشاره نمایم. در این میان میتوان به دستیابی پژوهشگران مرکز علوم و فنون لیزر کشور عزیزمان ایران به دانش و فنّاوری پیشرفته در حوزۀ کاربرد لیزر در بخشهای مهم مانند سلامت و صنعت اشاره کرد. همچنین،باید از شروع عملیات احداث مرکز تولید رادیوداروهای کشور عزیزمان ایران )تترا( بر اساس الزامات GMP ، راه اندازی و راه اندازی سیکلوترون 01 مگا الکترون ولت در استان البرز به منظور زیاد کردن ظرفیّت تولید رادیو داروی PET و نیز تولید چند محصول تازه دارویی جهت درمان بیماری های سرطان یاد کرد. از این وقت استفاده کرده و تأکیدمی نمایم که توسعه و گسترش روزافزون فعالیّتهای مرتبط با حوزۀ تولیدات دارویی که از نیازهای مهم جامعه می باشد، در صدر برنامه های شرکت قرار داشته و پیگیری این امر بطور مستمر استمرار خواهد یافت.

خوشبختانه در حال حاضر، پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای در مسیر افزودن بر حجم و دامنۀ دستاوردهای صنعت هستهای بیش از پیش فعّال شده است و در کنار یاریرساندن به طرحها و پروژههای مرتبط با تولید رادیو دارو، طراحی و ساخت تعدادی از تجهیزات پیشرفته اندازه گیری را نیز با موفقیّت به انجام رسانده است.

اینجانب مناسب میدانم تا با توجّه به مطرح شدن مباحث مربوط به حوزۀ بهداشت و صنعت این خبر را به اطلاع ملّت شریف کشور عزیزمان ایران برسانم که متخصّصان شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران موفق به دستیابی به فنّاوری ساخت باطری هسته ای شده است و امید است به یُمن الطاف الهی، در آیندهای نه چندان دور شاهد ورود این دستاورد پژوهشی به مرحلۀ تولید صنعتی باشیم.

در ادامۀ عرایض خود، شایسته میدانم به کارها و فعالیّتهای مربوط به حوزۀ نیروگاهی نیز اشاره ای داشته باشم. خوشبختانه طی سال گذشته عملیات خاکبرداری احداث واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر در حجمی به میزان یک میلیون متر مکعب همزمان با تجهیز کارگاه پیمانکار روس به انجام رسیده هست. پیگیری اینفرآیند، نویدبخش تثبیت جایگاه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به عنوان یک کشور پیشگام در منطقه در بهره برداری ازنیروگاه های هسته ای هست. همچنین میتوان به بیان بعضی توفیقات تازه متخصّصان و پژوهشگران از جمله طراحی و ساخت قطعات متفاوت نیروگاهی با استفاده از دانش و ظرفیّت داخلی پرداخت که بیانگر عزم تلاشگران این حوزه جهت خوداتکایی و بومی سازی در این عرصۀ راهبردی می باشد.

اینجانب در بخش نهایی عرایض خود مورد نیاز می دانم تا به دو توصیه دیگر نیز به صورت گذرا بپردازم. توصیه اوّل، اشاره ای است به گسترش حجم و دامنۀ فعالیّتهای مربوط به حوزۀ ایمنی هسته ای که با توجّه به حساسیّت ویژۀ این عنوان در سطح جهانی، از اهمیّت بسزایی برخوردار است و خوشبختانه در پرتو مفادمندرج در ضمیمهی 3 سند برجام، همکاری و تعامل سازنده با کشورهای فعّال در این حوزه در دستور کار قرار گرفته هست. شایان ذکر است که این فرآیند در سال 69 از سیر صعودی قابل توجهی، برخوردار بوده و با توجّه به سیاست کلان شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران مبنی بر بهسازی و نوسازی ساختار و سامانههای مربوط به نظام ایمنی هسته ای کشور، کارها مقتضی با شتاب زیاد مورد پیگیری قرار دارد.

نکتۀ دیگر در این میان، تأکید بر پایبندی کشورمان به معاهدات و تعهّدات بین المللی هست. مورد نیاز به ذکر میباشد بعد از دستیابی به توافق هسته ای و شروع فرآیند اجرای برجام، کشور عزیزمان ایران اسلامی در عمل، تعهّد خود را به عهد و پیمان خویش به اثبات رسانده و آژانس بینالمللی انرژی اتمی نیز تا به امروز جهت ده بار، پایبندیکامل کشور عزیزمان ایران به مفاد مندرج در سند برجام را اعلام نموده است.

البته بیان این توصیه نیز مهم است که متأسفانه تا به امروز بعضی از طرفهای برابر علیرغم صراحت متن برجام در بابِ پذیرش تعهّدات خود، در مسیر بدعهدی حرکت کرده و در نتیجه دیوار بیاعتمادی همچنان پابرجاست. بزرگان ما بر این امر تأکید دارند که همگان باید از منافع برجام و دستاوردهای آن بهرهمند شده است وبطور همزمان، وظایف خود را در قبالِ آن به انجام رسانند. از این رو، جهت ما به هیچ وجه، قابل پذیرش نیست که هزینه های اجرای این توافق تاریخی، متوجّه یکی از طرفها شود و در برابر بعضی کشورهای حاضر در این میدان، از انجام کامل تعهّدات خود سر باز زنند.

ما به پیروی از فرمانِ جاودانی قرآن کریم، همچنان به عهد و پیمان خود استوار میمانیم، امّا چنانچه دیگران، پرده بگردانند و نوایی دیگر ساز کنند، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز بر اساس اصول سهگانه سیاست خارجی خود، تصمیمات مورد نیاز را اتّخاذ نموده و بر پایۀ صلاحدید تصمیمگیران نظام اسلامی از منافع خودصیانت خواهد کرد. ما به لطف پروردگار متعال همواره از ارشادات و رهنمودهای هوشمندانه رهبر معظّم انقلاب بهره مند بوده و هستیم. علاوه بر این مدیریّت و هدایت دستگاه اجرایی کشور نیز بر عهدۀ شخصیّتی است که به رموزِ سیاست خارجی و بازیهای پیدا و پنهان آن در عرصۀ بین المللی آگاهی و اِشراف دارند.

از این رو، با امید به الطاف و عنایات الهی و در پرتو اتّحاد و انسجامِ ملّی به حرکت در مسیر تأمین منافع و مصالح ملّی ادامه میدهیم و در این راه، تهدیدهای لفظی و تبلیغات رسانهای بدخواهان ایران، خللی در عزم و ارادۀ ملت عزیزمان ایجاد نخواهد کرد. ما با توکل به خداوند متعال و با تأسی به سیرۀ بزرگان خود در مقابلبدخواهان نظام اسلامی و زیادهخواهیهای آنها، ایستادگی نموده و در پناه ایزد منّان، پیروز این میدان خواهیم بود.

“والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته”

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | ایمنی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz