نفس كشيدن هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh

نفس كشيدن: هاکی ورزشی ورزش بانوان varzesh haki varzesh banovan

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

نامه اخیر احمدی نژاد خطاب به مدیر قوه قضاییه و اظهارت علی اکبر جوانفکر نشان می دهد که احمدی نژاد اصرار دارد در انتخابات آتی ریاست جمهور حاضر شود و علی لاریجانی

آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

عبارات مهم : مسابقه

تلاش احمدی نژاد جهت فضاسازی و ورود به انتخابات 1400/ خلق دوگانه احمدی نژاد- لاریجانی به جای دو گانه احمدی نژاد – هاشمی/ آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

نامه اخیر احمدی نژاد خطاب به مدیر قوه قضاییه و اظهارت علی اکبر جوانفکر نشان می دهد که احمدی نژاد اصرار دارد در انتخابات آتی ریاست جمهور حاضر شود و علی لاریجانی را تنها رقیب خود می داند. این دوگانه سازی در حالی است که او در انتخابات اخیر رد صلاحیت شد.

نامه نیوز نوشت؛محمود احمدی نژاد آرام آرام مقدمات بازگشت به قدرت را فراهم می کند. آرام آرام و با همان تاکتیک سابق. او همچنان به دو قطبی سازی فکر می کند. هرچه باشد این درس را چند بار خوانده و خوب یاد گرفته که چطور می شود با ایجاد یک «دوگانه» پیروز میدان انتخابات شد. آن وقت که کسی انتظار نداشت شهردار آبادگرانی نهایتا مدیر جمهور شود نیز همین کار را کرد. او که پیش تر نتوانسته بود رای مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت ورود به مجلس از آن خود کند از یک تکنیک موثر استفاده کرد.

آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

درست همان هنگامی که که همه در مورد میزان رای لاریجانی و ولایتی یا صحیح بودن ورود معین و مهرعلیزاده صحبت می کردند؛ وارد عمل شد. از یک سو اظهارنظرهای پوپولیستی می کرد و به جوانان وعده می داد که به مدل موی آن ها کار نخواهد داشت و از سوی دیگر با اظهارنظرهایی علیه آیت الله هاشمی یک فضای دوقطبی ساخت. گذشته از اینکه استاندار سابق هاشمی چطور عوض کردن رویه داد و برابر مرحوم آیت الله ایستاد؛ این دوگانه سازی انتخابات را به دور دوم کشاند و احمدی نژاد را راهی پاستور کرد.

او در انتخابات ریاست جمهوری 88 نیز دقیقا همین کار را کرد . آن مناظره معروف به این سادگی ها فراموش نمی شود . به یاد داریم که احمدی نژاد یک بار دیگر هاشمی و خانواده او را نواخت. او با بیان اینکه « باید جوان ها هم بدانند که بنده دربرابر یک کاندیدا نیستم دربرابر یک مجموعه ای هستم که با محوریت آقای هاشمی و همکاری آقای موسوی و خاتمی علیه بنده حرکت کردند» همان دوگانه احمدی نژاد- هاشمی را حفظ کرد.

نامه اخیر احمدی نژاد خطاب به مدیر قوه قضاییه و اظهارت علی اکبر جوانفکر نشان می دهد که احمدی نژاد اصرار دارد در انتخابات آتی ریاست جمهور حاضر شود و علی لاریجانی

رئیس جمهور دولت نهم جهت اینکه دولت دهم را از آن خود کند، تاکید کرد: «در دوره آقای هاشمی که حامی جناب آقای موسوی است یک موجی در مدیران درست شد که همه می درخواست کردند دکترا بگیرند دانشگاه آزاد هم پشت قضیه بود. دکترا صادر کرد. پشت سر هم یک موج درست شد کردان هم یکی مثل همان ها… بی قانونی اینهاست جناب آقای موسوی استات اویل بی قانونی است که طرف می آید اینجا محاکمه می شود و محکوم می شود، از زندان فراری داده می شود و می رود خارج و تهش پسر آقای هاشمی است».

تاکتیک احمدی نژاد بار دیگر به کار آمد و او مدیر جمهور ماند. انتخاباتی بعد که از راه رسید هنوز مدیر دولت بود و اگرچه بنا بر قانون اساسی اجازه حضور در مسابقه های انتخاباتی را نداشت ولی از موضع خود یعنی دوگانه احمدی نژاد – هاشمی عقب نشینی نکرد. به عنوان نمونه روزنامه «ایران» که آن روزها هنوز در اختیار احمدی نژادی ها بود در گزارشی آیت الله هاشمی را پشت صحنه بنی صدریزاسیون احمدی نژاد خواند و واژه « جریان انحرافی» را «دست پخت هاشمی علیه دولت مردمی احمدی نژاد» دانست . این روزنامه در بحبوحه آمدن و نیامدن هاشمی تیتر زده بود «تولید از حامیان فتنه، مصرف از مدعیان اصولگرایی». احمدی نژاد و تیم رسانه ای او حتی بعد از ورود و رد صلاحیت هاشمی نیز تلاش خود را کردند تا ثابت کنند که او بر انتخابات اثر گذار است و در مورد انتخابات سیاه نمایی می کند.

احمدی نژاد و همفکرانش از سال 92 بارها با اظهارنظرها و اقداماتشان نشان داند که خود را از اصولگرایان جدا می داند و معتقدند که این جریان سیاسی بدون آن ها به پیروزی نخواهند رسید. احمدی نژاد در انتخابات 96 علی رغم توصیه مقام معظم رهبری جهت ورود به مسابقه های انتخاباتی عضویت کرد .اما او همان طور که انتظار می رفت رد صلاحیت شد. این رد صلاحیت شدن ثابت کرد که او دیگر نمی تواند به جایگاه پیشین خود دست یابد ولی احمدی نژاد به هیچ وجه قصد کوتاه آمدن ندارد. طرح احتمال کاندیداتوری او جهت حضور در مجلس آتی یکی از نشانه هایی است که ثابت می کند او قصد بازنشستگی ندارد.

آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

نامه ای که به خطاب به مدیر قوه قضاییه نوشت نیز روشن کرد که او با همان تاکتیک سابق یعنی دوگانه سازی به میدان خواهد آمد. تنها تفاوت اینجا است که دیگر آیت الله هاشمی در قید حیات نیست و نمی توان روی دوگانه قبلی مانور داد. از همین رو علی لاریجانی را نشانه گرفته هست. او میانه روترین گزینه احتمالی اصولگرایان است که شاید در ظرف زمانی 1400 مورد حمایت اصلاح طلبان نیز قرار گیرد. احمدی نژاد از همین حالا لاریجانی را تنها رقیب خود می داند.

حالا یکی از مهمترین تحولات در این مورد پرونده های قضایی باز احمدی نژاد است و احمدی نژادی ها پیگیری این پرونده ها را پشت صحنه مسابقه های انتخاباتی 1400 می دانند. بیانات نزدیکان احمدی نژاد ثابت می کند که آن ها در ساختن دوگانه احمدی نژاد – لاریجانی جدی هستند. به عنوان نمونه علی اکبر جوانفکر در مصاحبه ای با روزنامه آرزوی بزرگ گفته است: « من بر این باورم که تحرکات اخیر آقای علی لاریجانی، از برنامه ریزی وی جهت رسیدن به کرسی ریاست جمهوری حکایت می کند. بنابراین به نظر من تنها کسی که قاطبه مردم و بر اساس تجربه او را شایسته چنین جایگاهی می دانند، دکتر احمدی نژاد است! کاملا واضح است که ایشان را سد راه خود تلقی می کند.

نامه اخیر احمدی نژاد خطاب به مدیر قوه قضاییه و اظهارت علی اکبر جوانفکر نشان می دهد که احمدی نژاد اصرار دارد در انتخابات آتی ریاست جمهور حاضر شود و علی لاریجانی

چنین به نظر می رسد که آقای علی لاریجانی قصد دارد پیش از فرارسیدن وقت انتخابات در سال 1400، با استفاده از اهرم ها مسیر ریاست جمهوری اش را هموار کند. هیچ کس خود را جهت بار دوم و چندم در معرض گزینش مردم قرار نمی دهد، ولی به نظر می رسد در کشور ما کسی به این منطق روشن اعتنایی ندارد».

تلاش احمدی نژاد جهت موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری آتی با تکیه بر تاکتیک دوقطبی سازی در حالی است که او به تازگی رد صلاحیت شده است هست. با این حال احمدی نژاد ترجیح می دهد به جای آنکه شرایط احزار صلاحیت اش را فراهم کند، سراغ منزل کدخدا را گرفته و بر رقیب فرضی بتازد.

آیا احمدی نژاد مسابقه با رقیب فرضی را کلید زده است ؟

واژه های کلیدی: مسابقه | انتخابات | لاریجانی | رد صلاحیت | احمدی نژاد | انتخابات 96 | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | علی لاریجانی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz